- bo tutaj mieszkam.

Kółko gitarowe

Kółko gitarowe powstało z myślą o dzieciach i młodzieży, które chciałyby się nauczyć grać akordami na gitarze.

 

Wznawiam Kółko gitarowe dla dzieci i młodzieży.
Spotkania we wtorki o 17:30 na salce parafialnej.

Po kółku gitarowym spotykamy się, by poćwiczyć śpiewanie.

Zapraszam serdecznie wszystkie dzieci, które chcą do nas dołączyć.

Nie ma przesłuchań.
Uczymy się piosenek śpiewanych potem na niedzielnej mszy.

 


Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy mają kłopoty z nastrojeniem gitary, biciem czy znajomością akordów, bo to właśnie robimy prócz śpiewania i dobrej zabawy na spotkaniach.

 

Mała zmiana - piosenki przeniesione zostały na podstrony, w menu je znajdziecie. Jest ich więcej, więc trzeba zacząć je segregować. Będzie je wam łatwiej znaleźć. :)

Kilka zdjęć dla was :)

Linki

Ponieważ pojawiają się różne pytania na temat konserwacji gitary i wymiany strun oraz wciąż kuleje strojenie instrumentu, polecam przeczytać w całości instrukcje na stronie:

Gitara akustyczna

Pozwolę sobie przytoczyć fragment, który winno się wieszać nad łóżkiem ;).

"Dokładnemu strojeniu należy poświęcać - wbrew pozorom - wiele czasu. Chodzi o to, by uczyć się słyszeć wszystkie brudy, przyzwyczajać ucho do coraz dokładniejszego stroju. Tego naprawdę można się nauczyć, ba! - nawet tzw. "absolutne słuchy" musiały się wyszkolić, by słyszeć najmniejsze różnice. Geny genami, a praca pracą. :)) (Mój stryjeczny wujek Einstein Albert mówił, że geniusz to 95% pracy i 5% talentu). Nie dajcie się nabrać na koncercie na tanie efekty (vibrata, legata, szybkie przebiegi), gdy gitara nie stroi. Czystość stroju to podstawa. Zasada: za każdym razem, gdy słyszy się fałsz, stroić możliwie najdokładniej, tak, by go nie słyszeć."

 

Dla tych wszystkich, dla których kółko to za mało oraz dla tych, którzy do salki mają za daleko polecam gorąco darmowe lekcje internetowe. Są co prawda prowadzone po angielsku, ale przecież wszyscy znacie ten język, szczególnie starsi, więc przy okazji będzie można i angielski poćwiczyć:).

PODSTAWY

WSZYSTKIE

Sama na te strony często zaglądam, żeby się dokształcać. Gorąco polecam!

© 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode