- bo tutaj mieszkam.

Piotr C. Kowalski

2011-05-23 19:15

   Piotr C. Kowalski urodził się 23 czerwca 1951 roku w Mieszkowie. W latach 1973-1978 studiował w PWSSP w Poznaniu na Wydziale Malarstwa. W latach 1981-2001 był członkiem Senatu Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W latach 1993-1999 był dziekanem Wydziału Wychowania Plastycznego przemianowanego w roku 1995 na Wydział Edukacji Artystycznej PWSSP - następnie Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zasiadał również w Radzie Programowej TVP Poznań (1994-1998), Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. W latach 1999-2005 pełnił funkcję Kierownika Katedry Interdyscyplinarnej Wydziału Edukacji Artystycznej.

    Obecnie jest profesorem na Wydziale Malarstwa macierzystej Uczelni oraz na Wydziale Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Prowadzi Pracownię Malarstwa na ASP. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

 

 

"…Staram się, choć w niewielkim stopniu, uświadomić ludziom, aby popatrzyli na siebie, na swoje życie poprzez ślady, poprzez różne ślady, ale nie tylko, nie koniecznie poprzez te, które są wyzywające, agresywne, mocne. Także poprzez te, które są delikatne, nieśmiałe, zrobione niejako mimochodem, których na ogół się nie pamięta. Praca na "zewnątrz" w przeciwieństwie do pracy w zamkniętej pracowni uzmysłowiła mi, że często ludzie przypadkowi i w bardzo różnym wieku, chętnie i aktywnie włączają się w proces twórczy. Postanowiłem wyjść temu naprzeciw i choćby w minimalnym stopniu zaspokoić "głód" na sztukę, na malarstwo, na malowanie."

 


Piotr C. Kowalski

 

 ml

 

Na podstawie art. w wikipedia.org oraz free.art.pl/pck. Cytat pochodzi ze strony artinfo.pl.

© 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode