- bo tutaj mieszkam.

"Rodzina bezpieczna finansowo"

2012-03-18 18:39

Stowarzyszenie w ramach programu "Rodzina bezpieczna finansowo" zorganizowało dla mieszkańców naszej miejscowości szkolenie pod hasłem "Rodzina bezpieczna finansowo". W ramach spotkań, które odbyły się 12, 14, 16 i 18 marca pani Justyna Zawieja poprzez różnego rodzaju ćwiczenia indywidualne i grupowe przybliżyła problem niekontrolowanych finansów rodzinnych.

Większość z uczestników przyznaje, że w mniejszym lub większym stopniu planuje i przelicza złotówki, szczególnie gdy w grę wchodzi jakaś większa inwestycja, np. remont domu. Rzadko kiedy jednak robi się to systematycznie i na papierze (czy przy pomocy komputera) w cyklu rocznym, czy nawet kilkuletnim. Każdy z uczestników miał szansę na zajęciach zastosować przedstawiony przez panią Justynę sposób w praktyce i przekonać się,  jak wielkie znaczenie ma planowanie wydatków i dochodów. Okazało się bowiem, że można w ten sposób zauważyć poważne sumy, które często w niekontrolowany sposób uciekają z portfela w małych, ledwo zauważalnych porcjach. Była możliwość podzielenia się z innymi własnymi sposobami na oszczędzanie ale i prowadząca przedstawiła kilka świetnych pomysłów, które pomogą każdemu zatrzymanie w portfelu sumy na realizację marzenia: jak choćby ciekawe zagraniczne wakacje.

Tak w wielkim skrócie można przedstawić treść przeprowadzonego szkolenia, jednak nie będę czytelnikowi zdradzać wszystkiego, bo może się zdarzyć, że znów zorganizujemy takie szkolenie i każdy zainteresowany, kto jeszcze z tej możliwości nie skorzystał, będzie mógł wziąć w nim udział.

© 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode